Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  ciepłe zabudowy

Data dodania: 2013-08-06
wyślij wiadomość

„Ciepła zabudowa”

Zasada funkcjonowania ciepłej zabudowy opiera się na wkładzie kominkowym generującym wysoką moc grzewczą, który dzięki bardzo wysokiej technologii spalania, uzyskuje sprawność powyżej 86%, masach kumulacyjnych, z których wykonana jest zabudowa (charakteryzujących się doskonałą akumulacją energii grzewczej) i nowatorskiemu systemowi konwekcji powietrza. Zabudowa wyposażona jest w system sterowania konwekcją powietrza, który został umieszczony na jej górnej części. Jeśli zależy nam na szybkim ogrzaniu pomieszczenia, system konwekcji powietrza ustawiamy na pozycji otwartej, po uzyskaniu oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu, przestawiamy system na pozycję zamkniętą. Zabudowa kumuluje w sobie energię grzewczą i oddaje ją do pomieszczenia na zasadzie promieniowania.  Problem ciepłej zabudowy, szczególnie w warunkach debaty nad efektywną eksploatacją odnawialnych źródeł energii, powraca często na łamy magazynów branżowych, i słusznie, warto przecież poszukiwać optymalnego: ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania grzewczego dla naszych domów.

Wizualnie statyczna, prostopadłościenna bryła ciepłej zabudowy, zyskuje na lekkości poprzez zastosowaną, szorstką, rozpraszającą i załamującą światło, fakturę ścian zewnętrznych, oraz kolorystykę dobraną indywidualnie, na życzenie klienta. Znakomitym dopełnieniem całości są, obecne na fasadzie, zastosowane wokół wkładu antyramy. Model jest dostępny również w wersji z półką na drewno. Obserwując całość można dostrzec, silne inspiracje naturą i ekologią, to jeden z niewielu pieców z tak czytelną i prostą koncepcją funkcjonowania. Kera przypadnie do gustu z pewnością sympatykom prostoty i umiaru, lecz również szlachetnego wzornictwa, ekologicznych rozwiązań, "kropkę nad i" stanowi zaś konkurencyjna cena.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wpis:  System kumulowania ciepła w piecach wolnostojących

Data dodania: 2013-08-06
wyślij wiadomość

            Z myślą o maksymalnym magazynowaniu ciepła, w 2002 roku, Austroflamm zaoferował swoim klientom Heat Memory System (System Pamięci Ciepła). O zdolnościach kulmulacyjnych tego rozwiązania zadecydowały przede wszystkim stworzony i opatentowany, przez Austroflamm ceramiczny materiał, którego ciężar specyficzny przewyższa 3,8, odporny na temperaturę do około 1100 stopni Celsjusza. Jego zaletą jest wyjątkowa łatwość magazynowania energii cieplnej, długi czas jej oddawania, a jednocześnie zdolność przewodzenia ciepła. Ponadto, poza najwyższą jakością, o właściwościach kumulacyjnych HMS zadecydował także charakterystyczny sposób montażu materiałów, są one bowiem montowane przy źródle ciepła - na korpusie paleniska - w przypadku zamontowania materiałów w formie zewnętrznych paneli bądź górnej płyty, materiał nie zdołałyby zgromadzić wystarczającej ilości ciepła.

            Alternatywnym rozwiązaniem, stosowanym zarówno samodzielne, jak również jako uzupełnienie dla HMS, był wprowadzony w 2006 roku, system ASM ringi. Jego funkcjonowanie opiera się na kumulacji energii grzewczej ze spalin, co możliwe jest poprzez montaż między korpusem, a czopuchem urządzenia pierścieni wykonanych z materiału o właściwościach kumulacyjnych. Producent szacuje, że dzięki temu rozwiązaniu można odzyskać do 10 kW  energii grzewczej.

            Jednakże do prawdziwej rewolucji na rynku pieców wolnostojących i ciepłych zabudów doszło za sprawą wprowadzonego przez Austroflamm w 2008 roku, systemu Xtra Heat Storing Technology.

            Co zatem odróżnia system Xtra od innych, konkurencyjnych rozwiązań na rynku? Przede wszystkim łączy on w sobie wszystkie dotychczasowe osiągnięcia Austroflammu: zalety HMS, unikatowy element wymiennika ciepła, dodatkowo uzupełnione o nowatorski system konwekcji powietrza. Jak zatem proces ogrzewania wygląda w praktyce? Według informacji przedstawionych przez producenta, załadunek jedynie dziewięcioma kilogramami drewna wystarcza na piętnastogodzinny cykl grzewczy, przy czym temperatura korpusu urządzenia po piętnastu godzinach od momentu wygaszenia paleniska przekracza 40 stopni Celsjusza.

            Proces ogrzewania odbywa się w dwóch wymiarach, zarówno poprzez promieniowanie całej bryły urządzenia, jak i, za sprawą cyrkulacji powietrza konwekcyjnego prowadzonego specjalnymi kanałami, umieszczonymi pomiędzy systemem Xtra Storage a korpusem. W zależności od potrzeb użytkownika za sprawą zgrabnie zaprojektowanego regulatora, można szybko ogrzać pomieszczenie, pozostawiając regulator w pozycji "otwartej", lub zadecydować o magazynowaniu energii grzewczej z paleniska na płytach kumulacyjnych, wówczas regulator przestawia sie na pozycję "zamkniętą", a piecyk oddaje energię na zasadzie promieniowania.

            O czym należy pamiętać decydując się na zakup tego produktu Austroflamm? Po pierwsze, niestety, nie można systemu Xtra opcjonalnie dokupić do zwykłego pieca, tak jak było to w przypadku materiału kumulacyjnego HMS, czy ASM Rings. Wśród pieców zaopatrzonych w to rozwiązanie znajdują się, wspomniane wcześniej: Bono Xtra, Chester Xtra, Jess Xtra, Jini Xtra, Koko Xtra, Lounge Xtra, Tower Xtra, Uno Xtra, Yan Xtra ,oraz ciepła zabudowa Kera Xtra i Miu Xtra. Wszystkie urządzenia pracujące z technologią Xtra muszą zostać fabrycznie wyposażone w ten system, wynika to przede wszystkim ze zmian, jakie zachodzą w konstrukcji korpusu, czy konieczności zastosowania kanałów do przeprowadzania powietrza konwekcyjnego. Warto jednak zaznaczyć, że każdy system Xtra dopasowywany jest indywidualnie do danego pieca, by zapewnić optymalną kumulację energii grzewczej, dzięki czemu piece i ciepłe zabudowy mogą nadal cieszyć oko świetnymi rozwiązaniami designerskimi, przy czym rozmiary paleniska, jak i zewnętrzne wymiary pieców nie ulegają zmianom. Na uwagę zasługuje również fakt, że HMS to materiał niezwykle gęsty, niepylny, co daje gwarancję czystości powietrza konwekcyjnego.

            Opisywany przez nas systemu kumulacji i konwekcji ciepła o nazwie Xtra nawiązuje oczywiście do najlepszych tradycji magazynowania ciepła i, moim zdaniem, stanowi wiodące rozwiązanie w dziedzinie kumulacji energii grzewczej w urządzeniach opalanych paliwami stałymi na rynku europejskim. Co więcej, obok starań o zwiększenie efektywności kumulacyjnej i energooszczędności urządzeń, w Austroflammie wyraźnie zarysowuje się trend redukowania emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Emisja spalin z produktów Austroflammu jest niższa o więcej niż 50% od obowiązujących limitów, posiadając jednocześnie wyższą wydajność, innymi słowy oznacza to bardziej czyste spalanie przy wysokiej efektywności. Stawia to Austroflamm w czołówce firm europejskich branży grzewczej, którym na sercu leży troska o środowisko naturalne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wpis:  kilka słów o kominkach firmy Austroflamm

Data dodania: 2013-08-06
wyślij wiadomość

Kominki portalowe, rustykalne, kaflowe, piaskowe, marmurowe, antyramy, pomysły własne, realizacje architektów, styl tradycyjny i nowoczesny - wszystko to możemy realizować według własnego uznania, ale jaki wkład wybrać do zabudowy? Czy rozwiązania techniczne rzeczywiście różnicują rynek, a tym samym kierowane są do innego klienta? Czego możemy oczekiwać w zamian za wyższą cenę? Chciałabym odpowiedzieć na te pytania, przybliżając produkty marki Austroflamm.

Stajemy się coraz wygodniejsi, mieszkamy znacznie bardziej komfortowo, korzystamy z dobrodziejstw wszechobecnej techniki, mamy coraz większe oczekiwania. Te oczekiwania dotyczą także kominka. Czysta szyba jest bodajże jednym z głównych priorytetów. A w jaki sposób osiągnąć efekt czystej szyby? Najbardziej skuteczne rozwiązanie to uzyskanie maksymalnie szczelnego korpusu i doprowadzenia powietrza do paleniska w sposób kontrolowany. Wkłady Austroflamm w tym względzie podniosły poprzeczkę na najwyższy poziom. Sam fakt rezygnacji przez producenta z popularnego szybra świadczy o ich wyjątkowej szczelności, a regulacja powietrza służącego do spalania jest niezwykle  efektywna. Powietrze wtórne, służące do palenia ciągłego, jest dozowane w sposób bardzo precyzyjny, a dodatkowo zanim trafi do komory spalania, jest ogrzane, co nie tylko zwiększa sprawność paleniska, ale powoduje również tzw. efekt kurtyny powietrznej, chroniącej szybę przed zabrudzeniem.

Jeśli już jesteśmy przy komorze spalania, to dodam, że jest wyłożona materiałem ceramicznym o nazwie Keramott, mającym niezwykłą zaletę - w czasie procesu spalania dzięki swej konstrukcji pozostaje jasny  i czysty. Poprawia to znacznie obraz ognia, powodując jego lepsze odbicie.

Do niedawna system podnoszenia drzwi „na windzie” kojarzony był z koniecznością użycia sporej siły ze względu na ciężką przeciwwagę. Jednak Austroflamm rozwiązał ten problem całkowicie, stosując łożyska kulkowe i wielokrążki zapewniające płynne przesuwanie drzwi w prowadnicach, powodując zarazem cichą pracę całego systemu podnoszenia windy. Co bardzo istotne, do otwarcia drzwi do czyszczenia (uchylenia) nie potrzebujemy żadnego dodatkowego narzędzia.

Współczesny design oparty jest na prostych formach. Doskonale współgra z nim seria wkładów z szybą klejoną, która nie posiada tradycyjnej zewnętrznej ramy drzwiowej. Także rączki drzwiowe występują w różnorodnej kolorystyce, tak by komponowały się z wnętrzem.

Na koniec jeszcze kilka słów o systemach kumulacji ciepła. Możemy zastosować system ceramicznych płyt HMS, montowanych na zewnętrznej stronie korpusu wkładu, które magazynują ciepło, a następnie oddają je przez kolejne godziny. Drugim systemem są krążki ceramiczne, nazwane ringami, które montowane na czopuchu wkładu odzyskują energię cieplną z przepływających przez nie spalin. Obydwa systemy pozwalają w sposób bardzo efektywny zwiększyć sprawność paleniska.

Do których klientów kierowane są nasze produkty? Do każdego, kto ceni sobie komfort użytkowania, zróżnicowane wzornictwo i kontakt z najczystszą formą ognia...słowem - do Ciebie.blog budowlany - mojabudowa.pl

kominki--piece
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 21573
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 3 Galeria zdjęć: 3
ARCHIWUM WPISÓW
2013 sierpień

Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 433
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67144
Liczba wpisów: 222812
Liczba komentarzy: 903600
Liczba zdjęć: 681154
Liczba osób online: 398
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy